W sobotę zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno czeka kolejna bardzo trudna przeprawa. Tego dnia podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka udadzą się do Tczewa, by walczyć o ligowe zwycięstwo z tamtejszym SPR Samborem. Obie ekipy plasują się na podium tabeli I ligi kobiet gr. A.

Gnieźnianki dotychczas zanotowały dziewięć zwycięstw i trzy porażki, dzięki czemu na ich koncie znajduje się 27 punktów. Obecnie są wiceliderem ligowego zestawienia. Po piętach depczą im tczewianki, które mogą pochwalić się takim samym rezultatem, ale zajmują niższą lokatę – trzecią.

Sobotnia potyczka zapowiada się arcyciekawie. Bez wątpienia jest to hit 13. kolejki I ligi kobiet gr. A. W pierwszej rundzie drużyny te stoczyły zaciętą konfrontację. Ostatecznie zwyciężyły w niej gnieźnianki 22:21. Liderką MKS-u PR URBIS była wówczas Karolina Chojnacka, autorka czterech bramek. Po przeciwnej stronie barykady najwięcej trafień zainkasowały Patrycja Orzłowska oraz Aleksandra Rędzińska (po cztery).

W poprzedniej kolejce obie ekipy notowały pewne triumfy. Drużyna z pierwszej stolicy Polski pokonała na własnym parkiecie MTS Kwidzyn 32:22, natomiast SPR Sambor Tczew wygrał na wyjeździe z Drwęcą Novar Lubicz 38:27. Wychodzi na to, że oba zespoły są na fali. W sobotę z pewnością nikt tanio skóry nie sprzeda i ponownie dojdzie do znakomitego pojedynku.

Początek meczu w Tczewie zaplanowano na godzinę 16:00. Poprowadzą je sędziowie Mateusz Hycza i Tomasz Łazicki.