Szczypiornistki MKS PR URBIS Gniezno wróciły z Tczewa „na tarczy”. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka przegrały z tamtejszym SPR Samborem 22:26 (11:13). Gnieźnieński zespół już od 32. minuty musiał radzić sobie bez Jagody Linkowskiej, która otrzymała czerwoną kartkę.

Warto również zaznaczyć, że MKS PR URBIS udał się do Tczewa bez skrzydłowej Natalii Niedzielskiej, która tego dnia nie mogła zagrać w barwach gnieźnieńskiego zespołu. Do Tczewa pojechała za to całkiem liczna grupa naszych kibiców. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Początek sobotniego starcia miał wyrównany charakter, jednak w 10. minucie na trzybramkowe prowadzenie wysforowały się tczewianki. Przyjezdne szukały szans na wyrównanie, ale bez rezultatu. Do przerwy w lepszym położeniu znajdował się SPR Sambor, który prowadził 13:11. Minimalna różnica zwiastowała bardzo ciekawą drugą połowę. 

Niestety, drugie 30 minut nie przebiegło po myśli gnieźnieńskiego zespołu. Już w 32. minucie z dalszej rywalizacji wyeliminowana została Jagoda Linkowska, która obejrzała czerwoną kartkę po trafieniu z rzutu karnego w twarz bramkarki przeciwnej drużyny. Było to spore osłabienie dla naszej drużyny. Mimo to zespół nie poddał się i dalej walczył o zwycięstwo.

Triumfu w Tczewie zainkasować się nie udało. W drugiej połowie MKS PR URBIS próbował zniwelować straty, ale nic z tego nie wynikło. Ostatecznie SPR Sambor triumfował 26:22. W naszej ekipie najwięcej bramek zdobyły Jagoda Linkowska i Monika Łęgowska (po 4). Warto odnotować, że na listę strzelczyń wpisywały się też młode zawodniczki MKS PR – Martyna Dolacińska, Monika Walkowska i Katarzyna Ochocka.

SPR Sambor Tczew: Skonieczna, Zwolak – Orzłowska (4), Duszyńska (4), Borkenhagen, Śliwińska (1), Puckowska (1), Sasinowska, Siekańska (1), Gierszewska, Neitsch (5), Rędzińska (2), Solińska, Juć (6), Trawczyńska, Krajewska (2).

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz – Bielińska, Nowicka (1), Siwka (3), Sawicka (2), Ochocka (3), Chojnacka (1), Dolacińska (1), Bigoszewska-Jackowiak (1), Rachela, Walkowska (2), Linkowska (4), Łęgowska (4).