MKS PR Gniezno rozpoczął turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek w Gliwicach od wysokiego zwycięstwa nad MKS PM MPEC Tarnów. W piątek podopieczne trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Janusza Pudelewicza wygrały 37:22 (21:9).

Gnieźnianki od początku spotkania przeważały. Pierwszy kwadrans to istna dominacja naszego zespołu. Po szesnastu minutach juniorki MKS PR prowadziły aż 11:0. Już wtedy było jasne, że przeciwniczki musiałyby się wspiąć na wyżyny, by odrobić tak duże straty. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 21:9 na korzyść ekipy z pierwszej stolicy Polski.

W drugiej partii gnieźnieńskie piłkarki ręczne podwyższyły przewagę i ostatecznie zwyciężyły 37:22. Najwięcej bramek dla MKS-u PR Gniezno rzuciła Karolina Kasprowiak, autorka 10 trafień. Po przeciwnej stronie barykady najczęściej na listę strzelczyń wpisywała się Wiktoria Kostuch, która dziewięciokrotnie wprowadzała piłkę do naszej bramki.

Kolejne spotkanie w ramach turnieju 1/16 MP już jutro (sobota) o godzinie 9:00. Tym razem naszym rywalem będzie Handball Wrocław.

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Rożek – Bielińska (8), Kasprowiak (10), Pudelewicz (1), Stachowicz, Ochocka (5), Dolacińska (2), Walkowska (6), Kabacińska, Grzegorek, Rachela (2), Szczygielska (1), Alwin (2).