Juniorki z kolejnym zwycięstwem podczas turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski w Gliwicach. W sobotę młode zawodniczki MKS-u PR Gniezno pokonały UKS Handball-28 Wrocław 32:23 (18:12). Najwięcej bramek dla naszej drużyny wywalczyła Karolina Kasprowiak, autorka ośmiu trafień.

Spotkanie było bardziej wyrównane niż piątkowe starcie z tarnowiankami. Zaczęło się od wymiany ciosów. Przez pierwszy kwadrans rywalizacja była bardzo zacięta. Później gnieźnianki zaczęły odskakiwać. Przed przerwą wypracowały sobie sześciobramkową przewagę, co stawiało ich w dobrej sytuacji. Należało jednak utrzymać koncentrację, by nie potknąć się w drugiej partii.

Także i ta przebiegła po myśli MKS-u PR Gniezno. Na początku drugiej połowy gnieźnieński zespół zainkasował trzy trafienia z rzędu, dzięki czemu prowadził 21:12. Później ekipa z pierwszej stolicy Polski kontrolowała zmagania i nie pozwoliła rywalkom na zmniejszenie przewagi. Mecz zakończył się rezultatem 32:23 na korzyść podopiecznych trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Janusza Pudelewicza.

Wygrywając z wrocławiankami, nasza ekipa wykonała ogromny krok w stronę awansu do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek. Ostatnie spotkanie MKS PR Gniezno zagra w niedzielę o godzinie 10:45. Rywalem będzie gospodarz imprezy – SPR Sośnica Gliwice II. Po tym starciu dowiemy się, na którym miejscu gnieźnianki zakończą weekendowe zmagania. I miejsce w turnieju oznaczałoby, że kolejny etap walki o juniorskie mistrzostwo kraju zostałby zorganizowany w Gnieźnie.

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Rożek – Bielińska (2), Kasprowiak (8), Pudelewicz (4), Stachowicz (1), Ochocka (6), Dolacińska (3), Walkowska (3), Kabacińska (1), Grzegorek (1), Rachela, Szczygielska (1), Alwin (2).