Spory niedosyt pozostaje po pierwszym meczu MKS-u PR Gniezno w 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek. Nasz zespół przegrał po zaciętej walce z UKS-em Vambresia Worwo Wąbrzeźno 26:24, choć do przerwy prowadził 14:12.

Spotkanie od początku miało wyrównany charakter. Ani gospodynie turnieju, ani przyjezdne nie potrafiły zbudować solidniejszej przewagi. MKS-owi PR czasem brakowało szczęścia, a czasem skuteczności. Zdarzały się rzuty w słupki czy poprzeczkę oraz niewykorzystane dogodne sytuacje. Przeciwniczki jednak też nie były perfekcyjne. W pierwszej partii skuteczniej zaprezentowały się gnieźnianki, dzięki czemu do przerwy prowadziły 14:12.

Wąbrzeźnianki zanotowały mocne wejście w drugą połowę. Rozpoczęły je od serii trzech trafień, co sprawiło, że wysforowały się na jednobramkowe prowadzenie. Później rozpoczęła się rywalizacja bramka za bramkę. Na dwa trafienia UKS Vambresia odskoczyła w 52. minucie. Na trzy minuty przed końcową syreną na tablicy wyników widniał remis 24:24. Niestety, w decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowały wąbrzeźnianki, które zainkasowały triumf 26:24.

W pierwszym meczu trzydniowego turnieju KPR MOS Jelenia Góra pokonała MKS TRUSO Elbląg 29:22.

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Konieczna, Rożek – Bielińska (5), Kasprowiak (6), Pudelewicz (1), Stachowicz, Rybicka, Ochocka (4), Dolacińska, Walkowska (5), Kabacińska, Grzegorek, Rachela (2), Szczygielska (1), Alwin.

Sobotnie spotkania: 
9:15 – UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno – KPR MOS Jelenia Góra
11:00 – MKS PR Gniezno – MKS TRUSO Elbląg

Zapraszamy na trybuny!