Po udanym występie w Płocku, czas na kolejny pojedynek z udziałem MKS-u PR URBIS Gniezno. Tym razem podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zmierzą się w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki z ChKS PŁ. Miejmy nadzieję, że po tym starciu gnieźnianki zwiększą swój dotychczasowy dorobek o kolejne trzy punkty.

ChKS PŁ w tym sezonie nie błyszczy. Łodzianki są dopiero dziesiątą siłą pierwszoligowych rozgrywek. Póki co ekipa prowadzona przez Agnieszkę Kowalską i Tomasza Walickiego zainkasowała trzynaście punktów. Na wynik ten złożyły się cztery zwycięstwa i dziesięć porażek. W zeszłej kolejce ChKS PŁ pokonał przed domową publicznością zespół Drwęcy Novar Lubicz 26:19.

Gnieźnianki ostatnią klęskę w hali przy ulicy Sportowej 3 puściły już w niepamięć. Wnioski zostały wyciągnięte, a rehabilitacja za to niepowodzenie dokonała się podczas środowego starcia w Płocku, gdzie MKS PR URBIS pokonał SMS ZPRP I 27:24. Po tym triumfie nasze piłkarki ręczne awansowały w ligowej tabeli na czwarte miejsce. Do podium tracą trzy „oczka”.

W zespole z Łodzi próżno szukać liderki z prawdziwego zdarzenia. Najwięcej bramek dla tej drużyny rzuciła dotychczas Marta Sadowska – z dorobkiem 41 trafień plasuje się ona na 44. miejscu w klasyfikacji strzelczyń I ligi kobiet gr. A. Zdecydowanie wyżej w tym zestawieniu znajduje się Jagoda Linkowska. Reprezentantka MKS-u PR URBIS Gniezno rzuciła do tej pory 87 bramek, co jest szóstym wynikiem na zapleczu PGNiG Superligi.

W pierwszej rundzie sezonu 2018/19 gnieźnianki pewnie wygrały w Łodzi. Pojedynek zakończył się rezultatem 18:29, choć do przerwy podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka prowadziły jedynie trzema bramkami. MKS PR URBIS do zwycięstwa poprowadziły wówczas Jagoda Linkowska, Ewa Nowicka oraz Joanna Sawicka. Mecz meczowi nierówny, więc przygotowując się do sobotniego widowiska nie można bazować na wspomnianym wyniku.

Początek sobotniego spotkania MKS PR URBIS Gniezno – ChKS PŁ zaplanowano na godzinę 18:00. Areną zmagań tradycyjnie będzie nowa hala widowiskowo-sportowa im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3. Zachęcamy do pojawienia się na trybunach i głośnego dopingowania naszych szczypiornistek!

Ceny biletów:
– normalny: 8 zł.
– ulgowy: 4 zł (przysługuje uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom do 26. roku życia, emerytom i rencistom.
– dzieci i młodzież do lat 12: wstęp wolny.

Sponsorem sobotniego meczu jest Power Duck.

Fot. SportoweGniezno.pl