Już w najbliższą niedzielę MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Karczew. Będzie to spotkanie w ramach 17. kolejki I ligi kobiet gr. A. Jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. 

Do pierwszej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 3 listopada w Gnieźnie. Wówczas drużyna prowadzona przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonała przyjezdne 30:22 (16:7). Liderką gospodyń była Jagoda Linkowska, autorka ośmiu trafień. Po przeciwnej stronie barykady najczęściej na listę strzelców wpisywała się Joanna Wójcik, która zapisała na swoim koncie dziesięć bramek.

To właśnie J. Wójcik jest liderką MKS-u Karczew pod względem zdobytych trafień w tym sezonie. Do tej pory zawodniczka ta zainkasowała 99 bramek. To ciekawa sprawa, bo… tyle samo trafień uzbierała Jagoda Linkowska, reprezentantka MKS-u PR URBIS Gniezno. W niedzielę szczypiornistki te będą miały zatem szanse na przekroczenie magicznej granicy 100 bramek.

Wyżej w ligowej tabeli plasują się gnieźnianki. MKS PR URBIS jest trzecią siłą pierwszoligowych rozgrywek. Ekipa z pierwszej stolicy Polski zanotowała jedenaście zwycięstw i pięć porażek. Karczewianki w zestawieniu I ligi kobiet gr. A zajmują miejsce dziewiąte. Ich dorobek to siedem triumfów oraz dziewięć przegranych.

Kto w niedzielnym starciu okaże się lepszy? Czas pokaże. Informacje z Karczewa będziemy przekazywać za pośrednictwem naszego fanpage’a na Facebooku. Trzymajcie kciuki!

Fot. SportoweGniezno.pl