Rozgrywki I ligi kobiet gr. A wkraczają w decydującą fazę. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko cztery spotkania. W niedzielę MKS PR URBIS Gniezno uda się na jeden z ostatnich wyjazdów. Nie będzie on daleki, bo celem podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka będą Oborniki.

Derby Wielkopolski zapowiadają się bardzo ciekawie. Chociażby z tego względu, że naprzeciw siebie staną dwie czołowe strzelczynie ligi. Najbardziej bramkostrzelna Joanna Gładecka (145 bramek, 18 meczów) stawi czoła Jagodzie Linkowskiej, która plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelczyń I ligi gr. A (115, 18).

Jeżeli chodzi o ligową tabelę, to MKS PR URBIS Gniezno jest trzecią siłą zmagań. Do tej pory żółto-czarne zapisały na swoim koncie trzynaście zwycięstw oraz pięć porażek. SKF KPR Sparta Oborniki plasuje się w zestawieniu I ligi na miejscu ósmym. Dorobek tej drużyny wynosi osiem triumfów oraz dziesięć przegranych.

Pierwsze starcie tych dwóch ekip zakończyło się triumfem gnieźnianek 31:24. A jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w niedzielę. Początek derbów Wielkopolski w Obornikach zaplanowano na godzinę 16:00.

Fot. SportoweGniezno.pl