Derby Wielkopolski dla MKS-u PR URBIS Gniezno! W niedzielę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały w Obornikach z tamtejszą Spartą 31:30. Liderką drużyny z naszego miasta ponownie była Jagoda Linkowska, autorka dziewięciu bramek.

Wynik niedzielnej konfrontacji w trzeciej minucie otworzyła Adrianna Mazur. Po chwili dwoma trafieniami odpowiedziały gnieźnianki. W szóstej minucie oborniczanki wyrównały, po czym trzy bramki z rzędu zainkasowały przyjezdne. Serią zripostowały rywalki, co pozwoliło im wysforować się na prowadzenie. Pierwsza połowa była zacięta i wyrównana. Ostatecznie, tuż przed przerwą, dzięki trafieniom Joanny Sawickiej i Karoliny Chojnackiej, gnieźnianki prowadziły 17:15.

Premierową bramkę w drugiej partii wywalczyła Urszula Filoda, która tego dnia była najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach gospodyń – zapisała przy swoim nazwisku 12 trafień. W 31. minucie świetną passę gnieźnianek zainicjowała Agnieszka Siwka. W 37. minucie podopieczne trenerów Popka i Solarka prowadziły już 22:16. Później przeciwniczki robiły co mogły, by zmniejszyć straty i doprowadzić do remisu. To się nie powiodło. MKS PR URBIS Gniezno wygrał w derbach Wielkopolski 31:30 i pozostaje na trzecim miejscu w tabeli I ligi kobiet gr. A.

SKF KPR Sparta Oborniki – MKS PR URBIS Gniezno 30:31 (15:17)

SKF KPR Sparta Oborniki: Walenciak, Kochańska (1) – Niedzielska (1), Filoda (12), Dębniak, Żołyniak (2), Szczęsna, Gładecka (4), Śliwiak, Mazur (6), Białyńska, Dobrołowicz (1), Kaszkowiak (1), Kozłowska (2), Sawicka.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Bielińska, Nowicka (2), Niedzielska (3), Siwka (4), Sawicka (6), Chojnacka (4), Ochocka, Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (2), Rachela, Szczygielska, Walkowska, Linkowska (9), Łęgowska (1).