Zgodnie z przewidywaniami, czwartkowe derby Wielkopolski pomiędzy K.S.AP-Poznań i MKS-em PR URBIS Gniezno dostarczyły ogromu emocji. Było ostro, zacięcie i kontrowersyjnie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem poznanianek 33:30.

Spotkanie od samego początku trzymało w napięciu. Gra toczyła się bramka za bramkę. Premierowa odsłona czwartkowego starcia zakończyła się remisem 15:15, choć tuż przed przerwą przyjezdne mogły wysforować się na prowadzenie. Niestety, w 30. minucie rzutu karnego nie wykorzystała Jagoda Linkowska. Trenerzy Robert Popek i Roman Solarek musieli mocno rotować składem, bo zarówno wspomniana Linkowska, jak i Karolina Chojnacka szybko złapały po dwa dwuminutowe wykluczenia. Kolejne skutkowałyby czerwonymi kartkami.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Agnieszki Siwki. Chwilę później zripostowały miejscowe. I znów zaczął się okres bardzo wyrównanej i emocjonującej batalii. Nie brakowało gry na pograniczu fauli i brutalnych zagrań. W jednym z nich mocno ucierpiała Jagoda Linkowska, która po spotkaniu nie ukrywała, że jest niesamowicie obolała. Były nerwy i ambitna walka do samego końca. Ostatecznie gnieźnianki musiały uznać wyższość przeciwniczek, które triumfowały 33:30.

Był to ostatni mecz sezonu 2018/19. MKS PR URBIS Gniezno kończy go na szóstym miejscu w tabeli I ligi kobiet gr. A. Wszystkim kibicom, którzy dopingowali nas w Poznaniu, a także podczas pozostałych spotkań serdecznie dziękujemy!

K.S.AP-Poznań: Przebierała, Czyż, Rzeczycka – Sowa (3), Matyja (3), Matysek (2), Kliszcz, Karasiewicz (1), Siemko (1), Maziarz (1), Kowalaszek, Wosińska (1), Chełminiak (5), Ziółkowska (15), Szajek (1).

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Wilkosz – Bielińska (1), Nowicka (4), Niedzielska, Siwka (4), Sawicka (7), Chojnacka, Dolacińska (3), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Rybicka (1), Szczygielska (1), Walkowska, Linkowska (5), Łęgowska (4).