Miasto Gniezno nieustannie wspiera rozwój żeńskiego handballu – zarówno w wydaniu młodzieżowym, jak i seniorskim. Pomoc ta pozwala naszemu klubowi na stabilną działalność i systematyczny rozwój poprzez realizację coraz ambitniejszych celów.

Obecnie w MKS PR Gniezno trwają przygotowania do startu nowego sezonu. Drużyna seniorek pieczołowicie trenuje, a działacze dokładają wszelkich starań, by stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju żeńskiego handballu. Wiąże się z tym praca nad kwestiami organizacyjnymi, jak i finansami.

Duże znaczenie dla naszego klubu ma współpraca z Miastem Gniezno. Dzięki niej wciąż możemy się rozwijać i ambitnie walczyć o umacnianie pozycji żeńskiego handballu w Pierwszej Stolicy Polski.

– Piłka ręczna to sport dostarczający niemałych emocji. Miasto Gniezno nieustannie wspiera rozwój tej dyscypliny – zarówno w zakresie dziecięcym, młodzieżowym, jak i seniorskim. Co cieszy szczególnie, o sile pierwszego zespołu stanowią dziewczyny z Gniezna. Satysfakcjonujące jest, że możemy pochwalić się wychowankami grającymi na wysokim szczeblu. Pokazuje to, że szkolenie w MKS PR Gniezno stoi na dobrym poziomie  – mówi prezydent Tomasz Budasz.

We wrześniu nasz klub zainicjuje nowy projekt, który będzie przeznaczony dla dziewcząt zainteresowanych uprawianiem piłki ręcznej. Akademia MKS PR Gniezno będzie przyjmować dziewczęta już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dla naszego klubu to kolejny etap rozwoju piramidy szkolenia dzieci i młodzieży. Niebawem wystartują zapisy.