W ten weekend czekają nas zmagania w ramach piątej kolejki I ligi kobiet gr. B. W sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno udadzą się do Olkusza, gdzie rywalizować będą z tamtejszym SPR-em. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

SPR to aktualny wicelider ligowego zestawienia. Dotychczas ekipa z Olkusza zapisała na swoim koncie trzy zwycięstwa oraz jedną porażkę. W zeszłej kolejce olkuszanki dały pokaz mocy w starciu z zespołem SPR-u Gliwice. Olkuski zespół triumfował wówczas aż 38:20.

Jedyną drużyną, która pokonała do tej pory SPR Olkusz jest MTS Żory. Na inaugurację ekipa z Żor zwyciężyła w pojedynku z olkuszankami 27:24. Olkuski zespół ma na rozkładzie jedynego dotychczasowego rywala MKS-u PR Gniezno – MKS Karkonosze-Jelenia Góra, z którym wygrał 41:25. Przypomnijmy, że gnieźnianki pokonały tę drużynę 29:23.

Wiele wskazuje na to, że sobotnie starcie w Olkuszu będzie dla MKS-u PR URBIS trudną przeprawą. Wierzymy, że batalia z olkuszankami zakończy się pomyślnie dla podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka!