Aż chce się głośno krzyknąć: “Nareszcie”! Nareszcie MKS PR URBIS Gniezno rozegra pierwszy w tym sezonie mecz przed gnieźnieńską publicznością. Przeciwnikiem podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka będzie KS Cracovia 1906. 

Ostatnio w gnieźnieńskiej drużynie panują świetne nastroje. To pokłosie triumfu w Poznaniu. Mecz w sercu Wielkopolski dostarczył nam potężnej porcji wrażeń. Było w nim wiele zwrotów akcji, ale po końcowej syrenie to gnieźnianki popadły w szał radości. Z wysoko uniesionymi głowami mogliśmy krzyknąć: „Derby nasze!”. Zwycięstwo nad JTC AZS smakowało bardzo dobrze, ale to już historia. Przyszedł czas na kolejne wyzwania, a jednym z nich jest zaległe starcie z KS Cracovia 1906.

Zdecydowanie lepszy bilans przed meczem siódmej kolejki pierwszej ligi kobiet gr. B mają gnieźnianki. MKS PR URBIS zapisał na swoim koncie trzy zwycięstwa i tylko jedną porażkę. KS Cracovii 1906 nie wiedzie się natomiast zbyt dobrze. Ekipa ze stolicy Małopolsku okupuje ostatnie miejsce w ligowym zestawieniu. Krakowianki nie wygrały dotychczas ani jednego spotkania – mają na swoim koncie komplet sześciu porażek.

Najbliższego przeciwnika nie lekceważymy i tradycyjnie podchodzimy do spotkania bardzo skoncentrowani. W obronie najmocniej będziemy musieli uważać na takie zawodniczki jak Laura Świątek czy Milena Herman. To liderki Cracovii pod kątem liczby zdobytych bramek. Dla naszego zespołu najczęściej trafiała do tej pory Karolina Kasprowiak, która w czterech spotkaniach zapisała na swoim koncie 28 bramek.

Liczymy na to, że doping gnieźnieńskich kibiców poniesie nas po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Serdecznie zachęcamy do pojawienia się na trybunach hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki (ul. Sportowa 3). Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 18:00, a wstęp będzie możliwy od godz. 17:00 (wejście A, od strony boiska hokejowego). Dla kibiców przewidzieliśmy szereg atrakcji, o których można przeczytać na fanpage’u MKS PR Gniezno na Facebooku.

Ceny biletów:

Normalny – 10 PLN
Ulgowy – 5 PLN (do 18 lat, seniorzy – osoby powyżej 65. roku życia)
Rodzinny  – rodzice + dzieci – 20 PLN
Niepełnosprawni – GRATIS
Dzieci do 7. roku życia – GRATIS

Relacja minuta po minucie na Lajfy.com.