Premierowy w tym sezonie mecz MKS PR URBIS Gniezno przed domową publicznością zakończył się triumfem podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. Gnieźnianki pokonały KS Cracovia 1906 33:25. Najwięcej bramek dla gospodyń znów rzuciła Karolina Kasprowiak, autorka ośmiu trafień.

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania były dość zacięte. Wynik meczu otworzyła trafieniem z rzutu karnego Justyna Staroń. Po chwili wyrównała Karolina Kasprowiak. Rywalki próbowały dotrzymywać kroku gospodyniom, jednak w piątej minucie MKS PR URBIS rozpoczął serię trzech bramek z rzędu i odskoczył na 4:2. Później Cracovia nie była już w stanie doprowadzić do remisu. Miejscowe spokojnie budowały przewagę i do przerwy prowadziły już 19:12.

W drugiej partii obraz rywalizacji nie uległ większej zmianie. Były lepsze i gorsze fragmenty gry gospodyń. Mimo momentów słabości, podopieczne trenera Krzysztofa Kutrzeby nie zdołały zagrozić gnieźnieńskim szczypiornistkom, które wygrały ostatecznie 33:25. Tym samym Cracovia przedłużyła fatalną passę siedmiu porażek z rzędu, natomiast MKS PR zanotował czwarte zwycięstwo, dzięki czemu przybliżył się do podium pierwszoligowej tabeli.

Zgodnie z przewidywaniami, pojedynek byłych stolic był dość jednostronnym widowiskiem. Cracovia potrafiła się postawić i pokazać niezły handball, ale tylko momentami. Podczas tego spotkania podyktowanych zostało sporo rzutów karnych. Tutaj lepszą skutecznością popisały się przyjezdne, które zdobyły z linii siódmego metra komplet ośmiu trafień. Gnieźnianki natomiast podczas dziesięciu prób pomyliły się dwukrotnie.

Na osobny akapit zasłużyli bez wątpienia kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach hali widowiskowo-sportowej imienia Mieczysława Łopatki. Wasza postawa napędza nas do dalszej intensywnej pracy na rzecz rozwoju gnieźnieńskiej piłki ręcznej. Dziękujemy, że jesteście z nami i już teraz zapraszamy na kolejny mecz w Gnieźnie, który odbędzie się 1 grudnia o godzinie 18:00. Tym razem do naszego miasta przyjedzie TS MKS San Jarosław.

MKS PR URBIS Gniezno – KS Cracovia 1906 33:25 (19:12)

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna – Kasprowiak (8), Niedzielska, Siwka (1), Sawicka (6), Giszczyńska (4), Chojnacka (3), Bigoszewska-Jackowiak, Różewska, Rachela, Walkowska (3), Matysek (3), Ślęzak (5).

KS Cracovia 1906: Stępnik – Reichel, Klimowicz, Kamusińska (2), Staroń (9), Dzidek (2), Nikody, Herman (2), Stępień (1), Świątek (2), Wojas, Andrzejczyk (1), Kawa (5), Loranc (1).

Fot. Natalia Sosnowska