W sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno będą miały szansę na przedłużenie dobrej passy. Tym razem czeka je wyjazd do Rudy Śląskiej, gdzie zmierzą się z tamtejszą KS Zgodą. 

To kolejny rywal z dolnej części tabeli. Dotychczas Zgoda zainkasowała zaledwie dwa zwycięstwa i aż sześć porażek, co plasuje ją na dziewiątym miejscu w zestawieniu I ligi kobiet gr. B. W znacznie lepszym położeniu znajduje się MKS PR URBIS Gniezno. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka, mimo kontuzji, pną się w górę tabeli. Aktualnie z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki są czwartą siłą zmagań na zapleczu PGNiG Superligi.

Po dotychczas rozegranych spotkaniach liderką ekipy z Rudy Śląskiej pod kątem liczby zdobytych bramek jest Małgorzata Krzymińska, która w ośmiu meczach zainkasowała 25 trafień. Jest to 33. wynik w rankingu strzelczyń pierwszoligowych rozgrywek. W barwach zespołu z Pierwszej Stolicy Polski najczęściej do bramki rywalek trafiała Karolina Kasprowiak, zdobywczyni 40 bramek w sześciu spotkaniach. Dobrą skutecznością popisywała się też Joanna Sawicka (30 bramek w 6 spotkaniach).

Wierzymy, że przywieziemy z Rudy Śląskiej kolejny dobry wynik i zwycięstwo. Spotkanie ze Zgodą zostało zaplanowane na sobotę, a pierwszy gwizdek sędziów usłyszymy o godzinie 16:00.

Fot. Szymon Malengowski