MKS PR URBIS Gniezno z szóstym zwycięstwem w tym sezonie I ligi kobiet gr. B. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały na wyjeździe drużynę KS Zgody Ruda Śląska 28:23 (16:13).

Spotkanie od początku było bardzo zacięte. W ósmej minucie jednak gnieźnieńskie szczypiornistki zdołały zainicjować świetną serię, która pozwoliła im na wypracowanie pięciobramkowej przewagi. Później znów gra zaczęła układać się bardziej wyrównanie, by następnie MKS PR URBIS Gniezno zwiększył zaliczkę. Przed przerwą gospodynie delikatnie podreperowały swój dorobek, co pozwoliło im zmniejszyć straty do trzech trafień. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 16:13. 

Na początku drugiej partii gnieźnianki dołożyły kolejne dwa trafienia, co umożliwiło im nieco swobodniejszą grę w dalszej części spotkania. Przeciwniczki starały się szukać kontaktu, ale tego dnia to nasza drużyna prezentowała się lepiej i po końcowej syrenie mogła cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Zdobyliśmy Rudę Śląską, wygrywając z miejscową Zgodą 28:23!

Wyróżniającymi się postaciami w naszym zespole pod względem zdobyczy bramkowych były takie zawodniczki jak Karolina Kasprowiak (10 trafień), Joanna Sawicka (7) i Marta Giszczyńska (6). Co warto odnotować, na trybunach nie zabrakło sympatyków naszego klubu, za co serdecznie dziękujemy! 

Kolejny mecz podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka rozegrają 14 grudnia (sobota) o godzinie 16:00. Ich rywalem będzie KS AZS AWF Handball-28 Wrocław. Spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3 w Gnieźnie. Już teraz gorąco na nie zapraszamy!

MKS PR URBIS zagrał w Rudzie Śląskiej w składzie: Kobyłecka, Konieczna – Kasprowiak 10, Siwka, Sawicka 7, Giszczyńska 6, Chojnacka 2, Dolacińska 1, Bigoszewska-Jackowiak, Różewska, Rachela, Rybicka, Walkowska, Matysek 2.