Serce rośnie, gdy spojrzy się na dotychczasowe wyniki MKS PR URBIS Gniezno. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zainkasowały już pięć zwycięstw z rzędu, a apetyty ciągle rosną. Szansą na przedłużenie świetnej passy będzie sobotni mecz z KS AZS AWF Handball-28 Wrocław.

Ekipa z Dolnego Śląska jest wyżej notowana niż nasze poprzednie rywalki – TS MKS San Jarosław czy KS Cracovia 1906. Do tej pory KS AZS AWF Handball-28 Wrocław zapisał na swoim koncie cztery zwycięstwa oraz pięć porażek. Te wyniki plasują wrocławianki na szóstym miejscu w zestawieniu I ligi gr. B. Liderką AZS AWF pod względem liczby zdobytych bramek jest Karolina Łuszczyńska, autorka 62 trafień w dziewięciu spotkaniach. To szósty rezultat w rankingu strzelczyń zaplecza PGNiG Superligi.

Dwa miejsca wyżej sklasyfikowany jest MKS PR URBIS Gniezno. Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski mogą pochwalić się jednak znacznie lepszym bilansem. Tylko jedna porażka i sześć zwycięstw to satysfakcjonujący rezultat. Tyle samo punktów co gnieźnianki zgromadziła Korona Handball Kielce, która obecnie plasuje się na najniższym stopniu podium. Jak zatem widać, pierwsza trójka jest w zasięgu podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka.

Dla naszego zespołu najwięcej bramek zdobyła do tej pory Karolina Kasprowiak. Dorobek pięćdziesięciu trafień w siedmiu pojedynkach plasuje ją na dziesiątym miejscu w zestawieniu strzelczyń pierwszej ligi gr. B. Jak widać, „Karcia” doskonale czuje się po powrocie do domu. Przypomnijmy, że wcześniej w rozgrywkach I ligi broniła barw SMS ZPRP, co było związane z jej nauką w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Podobną drogą podążała Daria Konieczna, która obecnie jest solidnym punktem naszej drużyny na bramce.

Gnieźnieńsko-wrocławskie starcie zapowiada się bardzo interesująco. Zostało ono zaplanowane na najbliższą sobotę. Liczymy na Waszą obecność na trybunach hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3. Początek rywalizacji o godzinie 16:00. Do zobaczenia!

Sponsorem tego meczu jest FORPLAST, wyłączny przedstawiciel firmy Oknoplast i Hormann w Gnieźnie.

Relacja minuta po minucie na Lajfy.com.

Fot. Szymon Malengowski