W środę MKS PR URBIS Gniezno czeka wyjazd do Jeleniej Góry na pucharowy mecz z MKS Karkonosze-Jelenia Góra. Stawką tego pojedynku będzie awans do 1/8 finału tych rozgrywek.

Przypomnijmy, że gnieźnianki przedostały się do 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski, wygrywając wojewódzki finał Pucharu Polski w Dopiewie. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały w nim ligowego rywala JTC AZS Poznań, a także drugoligowe Pantery Dopiewo. Te zawody miały miejsce pod koniec września, więc stosunkowo długo przyszło nam czekać na kolejny etap rywalizacji w ramach PGNiG Pucharu Polski.

Z ekipą z Jeleniej Góry już raz w tym sezonie graliśmy, bo to nasz przeciwnik w I lidze gr. B. Pewne informacje na temat tej drużyny mamy zatem zgromadzone. Z klasyfikacji strzelczyń wynika, że w obronie najbardziej będziemy musieli uważać na Agnieszkę Kowalską. To wiceliderka wspomnianego rankingu. Zawodniczka ta w dziesięciu meczach rzuciła 84 bramki. MKS Karkonosze-Jelenia Góra jest siódmą siłą pierwszoligowych zmagań.

Celem MKS-u PR URBIS na to spotkanie jest awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Nasz zespół jest nieco przetrzebiony kontuzjami, ale mimo to pokazuje, że potrafi skutecznie walczyć o ligowe punkty. Wierzymy, że podobnie będzie w rozgrywkach pucharowych i środa przyniesie nam kolejne dobre informacje. Po starciu w Jeleniej Górze gnieźnieńskie szczypiornistki będą musiały szybko się zregenerować, bo już w sobotę czeka je następny mecz – hit z MTS Żory (g. 18:00, Gniezno).

Początek środowego starcia w Jeleniej Górze o godzinie 17:00. Spotkanie poprowadzą Monika Bązi oraz Melania Kessler.

Fot. Szymon Malengowski