Piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno wygrały w Jeleniej Górze z tamtejszym MKS-em Karkonosze 31:24, dzięki czemu wywalczyły awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Gnieźnieńskie szczypiornistki jeszcze nigdy w historii nie były tak wysoko w klasyfikacji tych rozgrywek! 

Początek meczu nie był łatwy dla podopiecznych duetu trenerów Roberta Popka- Romana Solarka. W pierwszej połowie skuteczniejsze były przeciwniczki. To one nadawały ton rywalizacji skuteczniejszym atakiem i seriami trafień na naszą bramkę. Do przerwy ekipa z Jeleniej Góry wywalczyła całkiem sporą przewagę – sześciu bramek. Honoru MKS PR URBIS skutecznie broniła Joanna Sawicka – autorka pięciu celnych strzałów. Po premierowej partii rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat 17:11.

Przebieg drugiej odsłony był niesamowity. Gnieźnianki wykonały ogromną pracę i rozpoczęły z wysokiego “C” marsz po zwycięstwo. W 43. minucie doprowadziły do wyrównania, a następnie rozkręcały się z minuty na minutę i w 54. minucie prowadziły już 28:21. Szczypiornistki z Jeleniej Góry były tak zaskoczone skuteczną odpowiedzią rywalek, że w przeciągu siedemnastu minut gry dopisały na swoje konto tylko jedno trafienie! To pokazuje w jakim “gazie” były dziewczyny z pierwszej stolicy Polski. kiedy tylko poczuły, że awans jest w zasięgu ich możliwości.

Przewagę trzeba było jednak podkreślić w końcówce. Do skutecznej w ataku Sawickiej dołączyły Kasprowiak i Siwka (po 4), Łęgowska i Matysek (po 3) i gnieźnianki ostatecznie zwyciężyły 31:24, tym samym meldując się w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

MKS PR URBIS: Konieczna, Kobyłecka – Bigoszewska-Jackowiak 1, Chojnacka, Dolacińska, Giszczyńska 3, Kasprowiak 6, Łęgowska 4, Matysek 4, Rachela, Różewska 1, Rybicka, Sawicka 8, Siwka 4, Ślęzak, Walkowska.