1 października to data, która na trwale zapisała się w historii MKS-u PR Urbis. Nasza żeńska sekcja piłki ręcznej zainaugurowała działalność Akademii. Niewiarygodne, że od tego momentu minęło już 100 dni!

Każdy klub, któremu marzą się sukcesy na ogólnopolskiej arenie, musi posiadać prężnie działającą Akademię.
Taki sam cel przyświecał MKS-owi, który zrobił kolejny krok w rozwoju klubu i ruszył z zajęciami dla najmłodszych adeptek szczypiorniaka. Treningi zostały zaadresowane dla chętnych dziewczynek, które już zetknęły się z tym sportem, jak i dla tych, które nie mają takich zajęć w szkole. Zajęcia są prowadzone w przyjemnej atmosferze, jest dużo zabaw oswajających z piłką, ćwiczeń na koordynację ruchową, a także w formie uproszczonej wprowadzających do poznania elementów i przepisów gry w piłkę ręczną. Mimowolnie Akademia stała się także pośrednikiem miłych wspomnień, przeżyć, obiektem rozmów przy stole podczas rodzinnych obiadów, pomostem między szkołą a domem. Miejscem, w którym tak naprawdę spędzamy lwią część swojego cennego czasu.

Już pierwsze zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, bowiem stawiła się na nich imponująca liczba prawie 35 osób w wieku 7-14 lat. W Pierwszej Stolicy Polski zapanowała moda na szczypiorniaka. Miło nam, że liczba adeptek cały czas rośnie. Obecnie nasza grupa liczy 47 dziewczynek, które podzielone są według kategorii wiekowych na trzy grupy. Mając na uwadze przepustowość hali i poprawę jakości oferowanych usług  postanowiliśmy w najbliższej przyszłości uruchomić dodatkowy trening  w tygodniu.

Działania Akademii pod względem szkoleniowym koordynuje rozgrywająca MKS PR URBIS Gniezno – Jagoda Linkowska. Pieczę sprawują także bramkarka Daria Konieczna oraz grająca na skrzydle Karolina Kasprowiak. Dobór kadry szkoleniowej nie był przypadkowy, bowiem pozwala adeptkom na poznanie zróżnicowanych technik gry.

MKS PR URBIS Gniezno zawsze był znany ze szkolenia zawodniczek, dzięki czemu dziś zespół seniorów oparty jest o wychowanków. Akademia powstała pod kątem tego, aby klub mógł się rozwijać się zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym. Po 100 dniach możemy odetchnąć, bo małymi kroczkami idziemy cały czas do przodu. W Akademii zadania realizowane są systematycznie i sumiennie. Dla wszystkich adeptek przygotowaliśmy legitymacje, które uprawniają do bezpłatnego uczestnictwa w domowych meczach ligowego zespołu. Już wkrótce profesjonalizacją zostaną objęte stroje treningowe, które będą jednolite, szyte pod zamówienie.

Akademia to nie tylko treningi w pocie czoła, ale również masa dobrej zabawy, a także tańców. W grudniu – miesiącu nad wyraz świątecznym obchodziliśmy mikołajki. Nie zabrakło upominków oraz czapek i odzienia treningowego w kolorze czerwonym. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wspólnie z Zastępcą Prezydenta Miasta Gniezna, Michałem Powałowskim odbyliśmy wspólne zajęcia, z których dziewczynki wróciły do swoich domów w czapkach z logo Akademii oraz masą słodyczy! W sumie do końca 2019 spotkaliśmy się na 24 jednostkach treningowych, co daje aż 2160 minut pracy w doskonaleniu umiejętności motoryki, techniki i taktyki. W niedalekiej przyszłości adeptki mogą stanowić o sile zespołów młodziczek i juniorek.

Co czeka w Akademii w następnych miesiącach? Cała masa atrakcji! Zdradzimy je w odpowiednim czasie. Niespodzianki cieszą bowiem podwójnie.

Cały czas trwa nabór do naszego klubu. Zapraszamy wszystkie dzieci, którę chcą pograć w piłką ręczną. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorek i w piątek od 17.00 – 18.30 w dwóch halach – przy ul. Sportowej 3 oraz w SP nr 12. Odpłatność wynosi 100 zł/miesiąc za 5-8 półtoragodzinnych jednostek treningowych. Więcej informacji na naszej stronie: www.mks-gniezno.pl, fanpage Akademii oraz pod numerem telefonu: 666 363 715.