Wtorek 26 maja będzie pierwszym po ponad dwóch miesiącach dniem, w którym odbędą się zajęcia treningowe w Akademii Piłki Ręcznej MKS. Będzie obowiązywał limit zawodników na boisku, a podczas ćwiczeń zostaną zachowane wszelkie zasady higieny i bezpieczeństwa.

10 marca zapadła decyzja o zawieszeniu do odwołania treningów w Akademii, co było efektem wprowadzenia 6 marca przepisów ograniczeniach związanych z epidemią COVID-19. Zakazywały one m.in. prowadzenia obiektów sportowych oraz działalności drużyn i klubów sportowych.

Dzisiaj możemy ogłosić, że wracamy do treningów. Zajęcia będą się odbywać tak jak dotychczas we wtorki i piątki o godzinie 17:00 na nowej hali. Zgodnie z przepisami treningi będą się odbywały w grupach maksymalnie 32-osobowych. Grupy będą stałe – żeby zminimalizować ryzyko ewentualnego zarażenia się. Z tych samych powodów zachowany będzie tzw. dystans społeczny, czyli zakaz zbliżania się do siebie na mniej niż 2 metry.

Rodzice oraz opiekunowie nie będą mogli wejść na obiekt. Udział w zajęciach mogą wziąć tylko zdrowi gracze, a na boisku pojawiają się już przebrani i gotowi do ćwiczeń. Niemożliwym jest korzystanie z szatni. Obowiązuje mycie rąk płynem antybakteryjnym, a po treningu piłki i wszystkie przedmioty użyte podczas zajęć będą dezynfekowane.

Priorytetem Akademii jest bezpieczeństwo i właśnie w związku z tym prosimy rodziców młodych zawodniczek o potwierdzenie udziału w treningach, co pozwoli klubowi przygotować się do powrotu pod względem logistycznym i higienicznym (tel. 666 363 715).

Informujemy również o przywróceniu składek od dnia 1 czerwca dla aktywnych członków Akademii.