We wtorek 26 maja 2020 Akademia Piłki Ręcznej MKS Gniezno wróciła do zajęć. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami zostały podjęte wszelkie możliwe działania, aby treningi odbywały się w bezpiecznych warunkach.

10 marca zapadła decyzja o zawieszeniu do odwołania treningów w Akademii, co było efektem wprowadzenia 6 marca przepisów ograniczeniach związanych z epidemią COVID-19. Zakazywały one m.in. prowadzenia obiektów sportowych oraz działalności drużyn i klubów sportowych. Po 2,5 miesiącach pełnych wyczekiwania Akademia wraca do treningów.

Priorytetem Akademii jest bezpieczeństwo młodych zawodniczek. Wprowadzono między innymi podział na dwie mniejsze grupy, odstępy między uczestnikami zajęć czy też dezynfekcje sprzętu oraz dłoni przed i po treningu. Mimo bardziej rygorystycznych zasad panujących na parkiecie i poza nim młode adeptki szybko dostosowały się do nowych warunków.