Nie jedna a dwie drużyny gnieźnieńskiego MKS PR wezmą udział w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/2021!

Władze MKS PR Gniezno wraz ze sztabem szkoleniowym w osobach Roberta Popka i Romana Solarka kładą duży nacisk na szkolenie młodzieży. W efekcie rośnie liczba rokujących na przyszłość wychowanek klubu. Ponadto, w tym roku powstała klasa sportowa na szczeblu licealnym, do której będę uczęszczać, m.in. nasze zawodniczki. Tym samym powstała dla nich alternatywa w ich rodzimym mieście i nie stoją przed wyborem skorzystania z konkurencyjnych Szkół Mistrzów Sportu, popularnych SMS-ów. To zainspirowało zarząd klubu do zgłoszenia drugiej formacji seniorskiej do rozgrywek ligowych.  Wspomniana drużyna wystąpi pod niezmienioną nazwą MKS PR II Gniezno na szczeblu 2. ligi.

– Od kilkunastu miesięcy pomysł stworzenia drugiej drużyny kołatał nam się po głowie. W końcu uznaliśmy, że jesteśmy gotowi podjąć to ryzyko. Dysponujemy zapleczem młodych, ambitnych wychowanek klubu oraz warunki do tego, aby mogły one zdobywać doświadczenie w walce o pierwsze ligowe punkty. Chcemy inwestować w nasze dziewczyny, obserwować ich postępy oraz służyć im pomocą. Drugi zespół spełniać ma rolę trampoliny i być zapleczem dla pierwszej drużyny. W niedalekiej przyszłości dołożymy starań, aby powstał SMS, pierwszego tego typu internat w Gnieźnie. Pragniemy umacniać pozycję naszego klubu na krajowej mapie piłki ręcznej – zdradza Arkadiusz Koronka, prezes MKS PR Gniezno.

Teraz dla mniej doświadczonych w bojach o ligowe punkty zawodniczek – juniorek i juniorek młodszych otwiera się furtka, z której mogą skorzystać takie zawodniczki jak: Dominika Grzegorek, Marta Kłodowska, Agata Alwin, Maja Brząkała, Weronika Wabińska, Maria Tanaś czy też Julia Nowak, które w przyszłości z powodzeniem mogą stanowić człon pierwszego zespołu.

Na drugoligowym zapleczu rywalkami gnieźnieńskich szczypiornistek będą, m.in.: UKS Pantery Dopiewo, GMTS Sparta – Iwanicki Gubin, APR Świdnica, MKS Victoria Świebodzice. Kompletny terminarz zostanie ogłoszony do 17. lipca.

Pieczę nad drugim zespołem sprawować będzie niezawodny duet trenerski pierwszego zespołu Popek-Solarek.