W bramce MKS PR Gniezno bez zmian. Daria Konieczna reprezentować będzie klub w zbliżającym się sezonie 2020/2021. To najmłodsza z doskonale spisującego się trio bramkarek. Zawodniczka jest naszą wychowanką, a w ubiegłym roku ukończyła SMS ZPRP Płock.

Jestem w tym klubie od dzieciaka, można powiedzieć, że wychowałam się w nim. Bardzo dobrze czuję się w drużynie i co jest dla mnie bardzo ważne dostaje od trenerów bardzo dużo minut na boisku za co ogromnie jestem wdzięczna. W każdym meczu chcę być dużym wsparciem w bramce dla dziewczyn. Jeśli chodzi o cały zespół to na pewno chcemy celować w czołówkę tabeli. Obiecuję, że zrobimy wszystko, co w naszej mocny żeby znaleźć się na podium – powiedziała bramkarka.

Zespół MKS PR trafił do grupy A, wg ekspertów najsilniejszej z grup. Zespoły w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu to w większości “starzy znajomi” podopiecznych trenerskiego duetu Popek-Solarek. – Uważam, ze trafiliśmy do najsilniejszej grupy w tych rozgrywkach. Przyznam, ze jestem bardzo zadowolona, bo wiem, ze czeka nas bardzo dużo dobrego grania i na pewno jeszcze więcej emocjonujących meczy dla nas i dla naszych cudownych kibiców. Faworyta nie umiem wytypować, tak jak mówię grupa jest bardzo wyrównana i naprawę uważam, że wszystkie zespoły maja szanse celować w czołówkę tabeli. A co do naszych szans, to jestem bardzo dobrej myśli i wiem, ze na pewno każda z nas da z siebie wszystko, żeby znaleźć się w pierwszej trójce! – dodaje 20-latka.

W poprzednim sezonie Konieczna bramkę dzieliła głównie z Lidią Kobyłecka. Świetna obrona zaprocentowała tym, że bilans straconych bramek drużyny był mniejszy niż trzeciego zespołu w grupie B – SPR Olkusza. – To prawda, w zeszłym sezonie z Lidką, ale również i Kamilą Olejniczak bardzo dobrze się uzupełniałyśmy. Zawsze w każdym meczu mogłyśmy liczyć na swoje wsparcie. Myślę, że głównie to zaprocentowało w ilości straconych bramek. Ze swojej strony obiecuję, że będą dążyła do tego, aby w nadchodzącym sezonie było jeszcze lepiej – wyjaśnia.

Latem Konieczna broni dostępu do bramki w plażowej odmianie piłki ręcznej. Nasza zawodniczka reprezentuje w PGNiG Summer Superlidze barwy BHT Byczki Kowalewo Pomorskie wraz z Karoliną Kasprowiak. W tegorocznych rozgrywkach dziewczyny zajęły piąte miejsce. –  Przygodę z piłką ręczną plażową zaczęłam dokładnie 5 lat temu. Czy czuje zmęczenie? Absolutnie nie, i myślę, ze nigdy w żaden sposób nie przeszkadzała mi ona do dobrego przygotowania na sezon halowy. Przeciwnie uważam, że regularna gra w “plażówkę” bardzo procentuje i wręcz pomaga mi się lepiej do tego sezonu przygotować! Jest to naprawdę super sport i bardzo fajna opcja na aktywne spędzenie wakacji! – zakończyła Konieczna.