Drużyna to nie tylko zawodniczki, ale również cały sztab ludzi, który w nadchodzącym dużymi krokami sezonie będą pracować ku chwale barw MKS PR URBIS Gniezno. Wartym odnotowania jest fakt, że z pierwszym zespołem nadal pracować będzie duet trenerski Robert Popek – Roman Solarek.

Trudno sobie wyobrazić naszą drużynę bez sprawdzonego duetu doświadczonych szkoleniowców. To właśnie pod ich opieką zespół awansował do pierwszej ligi i z powodzeniem rywalizuje w tych rozgrywkach od kilku sezonów, a juniorki młodsze otarły się o tytuł drugich wicemistrzyń Polski Juniorek.

Teraz przed trenerami, jak i całą drużyną, kolejne wyzwanie, jakim jest udział w rozgrywkach I ligi grupy pierwszej. Na horyzoncie mecze z zespołami, które są nam dobrze znane, a również z kilkoma “świeżakami”. Wierzymy jednak, że nie będzie to większym problemem i MKS PR URBIS Gniezno nadal będzie notować satysfakcjonujące wyniki.

Aktualnie drużyna pieczołowicie szlifuje firmę, rozgrywając kolejne sparingi z drużynami z tego samego szczebla rozgrywek. Wyniki osiągane przez podopieczne trenerów Popek-Solarek są bardzo dobrym prognostykiem przed zbliża się sezonem i inauguracyjnym meczem z SPR Sambor Tczew, który czeka nas już 25 września. Spotkanie zaplanowane zostało na godzien 19:00.