W poniedziałek MKS PR Gniezno wygrał na domowym parkiecie z drużyną MKS Real-Astromal Leszno 33:10 (19:3). Było to spotkanie w ramach 1. kolejki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodyń. Gnieźnianki były praktyczne nie do ugryzienia, finalnie pozwalając rywalkom na zdobycie tylko trzech bramek! Do przerwy MKS PR prowadził już różnicą 16 trafień (19:3).

W drugiej połowie podopieczne trenerki Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak powiększyły przewagę o kolejne 7 bramek.  Po końcowej syrenie triumf świętowały reprezentantki MKS PR Gniezno, które pokonały zespół z Leszna różnicą 23 goli.

MKS PR Gniezno: Balcerzak – Moszczyńska, Hyża 4, Kościańska 2, Jakubowska 2, Hyża 3, Lubińska 6, Redzik 1, Smigowska 1, Jendraszak 9, Skupiewska 5, Dominiak.
Punktu dla zespołu z Leszna zdobyły: Wysocka 5, Juśkiewicz i Cichoszewska po 2 oraz Dolata 1.