Przez ostatnie trzy dni w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Mieczysława Łopatki, w hali GOSiR oraz w Szkole Podstawowej nr 12, rozgrywana była XVI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Santander Cup 2022!”. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach – „Dzieci” oraz „Młodziczki”.

W kategorii „Dzieci” pierwsze miejsce zajęła drużyna MKS Kwidzyn z wyróżnieniem dla Elizy Sandomierskiej, drugie miejsce należało do Szczypiorniaka Ustka z wyróżnieniem dla Zuzanny Witkowskiej, a trzecie wywalczyła drużyna UKS Banino z wyróżnieniem dla Laury Kozy – Zatońskiej.

Kolejne miejsca oraz wyróżnienia dla poszczególnych zawodniczek otrzymały:

  • Miejsce 4. Olimpijczyk Budzyń – Dorota Odor.
  • Miejsce 5. Junak Włocławek – Antonina Zarywczyńska.
  • Miejsce 6. Lider Sławno – Roksana Szczepanek.
  • Miejsce 7. Bukowia Buk – Zuzanna Hałas.
  • Miejsce 8. Tuzinek SP7 Gniezno – Julia Kurczewska.
  • Miejsce 9. Tuzinek SP12 Gniezno – Blanka Kula.
  • Miejsce 10. Gladiator Oborniki – Zuzanna Gawlik.
  • Miejsce 11. Pyrki Poznań – Agnieszka Kurkowiak.
  • Miejsce 12. Trusso Elbląg – Nadia Żydanowicz.
  • Miejsce 13. Jedność Koszalin – Blanka Klim.
  • Miejsce 14. Pantery Dopiewo – Michalina Jaśkowiak.
  • Miejsce 15. Tuzinek SP12 Gniezno 2011 – Lena Woźniak.
  • Miejsce 16. CKS Szczecin – Hanna Zduńska.

W siódemce turnieju, w kategorii „Dzieci” znalazły się:

  • Lena Gustkowska – Lider Sławno,
  • Aleksandra Sztuka – Junak Włocławek,
  • Laura Tytel – Olimpijczyk Budzyń,
  • Julia Kubicka – UKS Banino,
  • Hania Krygier – Szczypiorniak Ustka,
  • Julia Serocka – MTS Kwidzyn,
  • Natalia Salińska – MTS Kwidzyn.

Tytuł najlepszej bramkarki powędrował do Amelii Orzoł (Szczypiorniak Ustka), królową Strzelczyń została Laura Maliszewska (UKS Banino), a MVP otrzymała Oliwia Maluchnik (MTS Kwidzyn).

W kategorii „Młodziczki” zwyciężyła drużyna Pantery Dopiewo z wyróżnieniem dla Zuzanny Odważnej, na drugim miejscu uplasowało się Vambresia Wąbrzeźno z wyróżnieniem dla Marceliny Ledwochowskiej, a na trzecim Trusso Elbląg z wyróżnieniem dla Julii Wąsik.

Kolejne miejsca oraz wyróżnienia dla poszczególnych zawodniczek w kategorii „Młodziczek”:

  • Miejsce 4. UKS Banino – Lilia Winklas.
  • Miejsce 5. MKS Gniezno 09’ – Angelika Kleczkowska.
  • Miejsce 6. Bukowia Buk – Zuzanna Mazurek.
  • Miejsce 7. Szczypiorniak Ustka – Zofia Żurawska.
  • Miejsce 8. Zawisza Przywidz – Wiktoria Lellek.
  • Miejsce 10. Włókniarz Mirsk – Angelika Nykiel.
  • Miejsce 11. MTS Kwidzyn – Zofia Szczepańska.
  • Miejsce 12. MKS Gniezno 08’ – Anita Hyża.
  • Miejsce 13. AZS Włocławek – Amelia Paliwoda.
  • Miejsce 14. Gladiator Oborniki – Malwina Kulińska.
  • Miejsce 15. Olimpijczyk Budzyń – Zofia Kostecka.
  • Miejsce 16. CKS Szczecin – Julia Lniak.

Siódemka Turnieju kategorii „Młodziczki” prezentowała się następująco:

  • Katarzyna Kwiatkowska – Trusso Elbląg,
  • Kornelia Gosz – UKS Banino,
  • Dominika Gola – MKS Gniezno 09’,
  • Urszula Wielgosz – Bukowia Buk,
  • Olga Górna – Vambresia Wąbrzeźno,
  • Magdalena Paczkowska – Pantery Dopiewo,
  • Oliwia Mateńko – Pantery Dopiewo.

Najlepszą bramkarką została wybrana Julia Szarowska (Vambrsia Wąbrzeźno), tytuł królowej strzelczyń należał do Jagody Lupertowicz (Vambresia Wąbrzeźno), a MVP turnieju otrzymała Hanna Lirska (Pantery Dopiewo).

 

Gratulujemy wszystkim drużynom i do zobaczenia na kolejnych turniejach!!